ДЕКІЛЬКА ФАКТІВ ПРО ПАПІР .

Виробництво паперу – складний процес, що складається з 7 або 8 різних технологічних операцій, спричиняє масову вирубку лісів і негативно впливає на довкілля.

 

1. Якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дерев віком близько 30 років, 26 000 літрів води, 3 кубометра плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електрики. Тільки цієї електроенергії достатньо, щоб протягом року забезпечувати середню сім'ю.

 

2. Для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш, ніж на 70%.

 

3. Найбільшу кількість паперу виробляють країни: США, Канада, Фінляндія, Японія, Швеція. Це логічно, тому що 20% населення, що проживає в найбільш індустріально розвинених країнах, споживають більше 85% світового обсягу паперової продукції (преса, упаковка).

 

4. Дослідження показують, що паперова промисловість знаходиться на 4 місці з виділення газів, що викликають глобальне потепління.

 

5. Якби в штатах зменшили споживання паперу на 10%, це скоротило б викид парникових газів на 1,6 млн. тонн. Такий же ефект дало б зменшення автомобільного парку на 280 000 автомобілів.

 

6. Близько чверті всього сміття на планеті є паперовими відходами та паперової продукцією.

 

7. Американці отримують поштою щорічно 4 млн. тонн паперу – це більше десяти кілограм макулатури на кожного американця, включаючи старих і дітей.

 

8. Якби всі спамери перейшли на електронні листи, це врятувало б 150 тисяч дерев щорічно.

 

9. Китай та Індія швидко збільшують потребу в папері, але їм ще далеко до промислово розвинених країн. Наприклад, середній європеєць споживає щорічно чверть тонни паперу, а австралієць – 130 кілограм.

 

10. Середня британська сім'я щорічно викидає в сміття стільки паперу, що для її виготовлення довелося вирубати 6 дерев.

 

11. За останні 20 років світове споживання паперу збільшилося з 92 до 208 мільйонів тонн на рік – зростання склало 126%! Поява комп'ютерів, різних систем електронного документообігу та інших сучасних технологій цю тенденцію не змінило.

 

12. У 875 році нашої ери в Китаї папір став використовуватися в гігієнічних цілях. До цього моменту він був надто дорогим.

 

13. Ринок туалетного паперу 15 років тому оцінювався в 3,5 мільярда доларів.

 

Людство, перебуваючи на сучасному етапі промислового розвитку, має змогу повністю перейти на вторинну переробку паперу і суттєво покращити стан природного середовища, однак це не вигідно великим виробництвам, які контролюють світовий ринок.